LSAA School Athletics Trials 2018                
                 
  Junior Girls 100m Heat 1          
  Position Competitor Name School Time          
  1 83 Izzy Aspland GSAL 14.83          
  2 150 Anya Marston Prince Henrys 15.17          
  3 57 Dana Williams Garforth 15.26          
  4 35 Tilly Davies Cockburn 15.36          
  5 94 Lili Prince GSAL 17.60          
                 
  Junior Girls 100m Heat 2          
  Position Competitor Name School Time          
  1 285 Hillary Gode Woodkirk  13.45          
  2 166 Brooke Long Rodillian  13.70          
  3 263 Jess Peers Temple Moor  14.47          
  4 202 Tyesha Willock Roundhay 16.16          
  5 203 Evie Murphy  Roundhay DNS          
                 
  Junior Girls 100m Final          
  Position Competitor Name School Time          
  1 285 Hillary Gode Woodkirk  13.18          
  2 166 Brooke Long Rodillian  13.57          
  3 263 Jess Peers Temple Moor  14.16          
  4 35 Tilly Davies Cockburn 14.67          
  5 150 Anya Marston Prince Henrys 14.96          
  6 83 Izzy Aspland GSAL 15.08          
  7 57 Dana Williams Garforth 15.47          
  8 202 Tyesha Willock Roundhay 15.62          
                 
  Junior Boys 100m Final                
  Position Competitor Name School Time          
  1 293 Boban Singh Allerton High 12.22          
  2 90 Dan Jones GSAL 12.80          
  3 103 Daniel Oyakillamen GSAL 12.93          
  4 181 Nathaniel Williams  Roundhay 12.97          
  5 39 Pharrell Terrelonge Co-Op Academy 13.44          
  6 141 Trey Uwumarogie Morley 13.87          
  7 182 Latrell Davis  Roundhay 13.98          
  8 279 Marc Cain  Wetherby 14.71          
                 
  Intermediate Girls 100m          
  Position Competitor Name School Time          
  1 214 Darcey Cunningham St Marys  14.02          
  2 135 Leah Atack Morley 14.18          
  3 113 Scarlet Dawson Guiseley 14.81          
                 
  Intermediate Boys 100m          
  Position Competitor Name School Time          
  1 147 Maciek Filicha Mt St Marys 11.73          
  2 14 Liam Verelst Brigshaw  11.90          
  3 291 Reuben Singh Alleton HS 12.41          
  4 105 Eddie Lee GSAL 12.70          
  5 250 Eduardo Peralta Swallow Hill 13.08          
  6 76 Ethan Kachosa Garforth 13.28          
  7 248 Joecelina De Sousa Correla Swallow Hill 14.00          
  8 240 Martyn Chanyuka Swallow Hill 15.45          
                 
  Senior Girls 100m          
  Position Competitor Name School Time          
  1 283 Leonnie Ashmede  Woodkirk  12.76          
                 
  Junior Girls 200m Heat 1          
  Position Competitor Name School Time          
  1 125 Natalie Groves Morley 29.51          
  2 2 Victoria Imuwahen Abbey Grange  30.41          
  3 46 Carla Delaney Co-Op Academy 32.45          
  4 64 Kira Thompson Garforth 33.70          
  5 6 Naomi Bailey Abbey Grange  33.75          
  6 20 Abigail Lomotos  Cardinal Heenan 33.89          
                 
  Junior Girls 200m Heat 2          
  Position Competitor Name School Time          
  1 131 Charlotte Halls Morley 29.84          
  2 203 Evie Murphy  Roundhay 30.42          
  3 221 Beth Orange St Marys  30.45          
  4 269 Caitlin Whiteley Temple Moor  34.82          
                 
  Junior Girls 200m Final          
  Position Competitor Name School Time          
  1 125 Natalie Groves Morley 28.34          
  2 131 Charlotte Halls Morley 30.88          
  3 203 Evie Murphy  Roundhay 31.00          
  4 221 Beth Orange St Marys  31.05          
  5 2 Victoria Imuwahen Abbey Grange  31.53          
  6 6 Naomi Bailey Abbey Grange  34.19          
  7 64 Kira Thompson Garforth 35.46          
                 
  Junior Boys 200m          
  Position Competitor Name School Time          
  1 144 Liam Jackson Morley 26.75          
  2 102 Sam Longfellow  GSAL 27.11          
  3 207 Tre Manners-Gatewood  Roundhay 27.82          
  4 32 Ryan Woffenden Cockburn 28.01          
  5 161 Iwan Lewis- Jones Prince Henrys 28.25          
  6 5 Kendrick Opata Abbey Grange  28.67          
  7 267 Iyiola Olowoporoku Temple Moor  31.87          
  8 26 Sulayman Bojang Cockburn 32.74          
                 
  Intermediate Boys 200m          
  Position Competitor Name School Time          
  1 187 Sean Mchale Roundhay 24.54          
  2 11 Jacob Butterfield Benton Park 24.95          
  3 244 Saidi Ceesay Swallow Hill 27.82          
  4 255 Samawdo Barry Swallow Hill 28.22          
  5 192 Andrew Batley  Roundhay 28.70          
                 
  Junior Girls 300m          
  Position Competitor Name School Time          
  1 13 Megan Wyke Ulliott Brigshaw  46.88          
  2 61 Julia Grovesnor Garforth 48.83          
  3 195 Millie Sofilas Roundhay 49.31          
  4 129 Ellie Holden Morley 50.17          
  5 8 Katie Joyce Abbey Grange  56.60          
  6 21 Abigail Simspon  Cardinal Heenan 57.94          
                 
  Junior Boys 300m          
  Position Competitor Name School Time          
  1 38 Findlay Mckeown Co-Op Academy 43.21          
  2 185 Harry Sutcliffe Roundhay 49.00          
                 
  Intermediate Boys 400m          
  Position Competitor Name School Time          
  1 188 Amaha Lawrence  Roundhay 55.52          
  2 3 Alex Belibov Abbey Grange  59.70          
               
  Junior Girls 800m        
  Position Competitor Name School Time        
  1 172 Zoe Hunter Roundhay 2.23.67        
  2 170 Brodie Ashton Rodillian  2.36.71        
  3 218 Sophie Mcllroy St Marys  2.40.05          
  4 239 Charlotte Kenneth St Marys  2.41.20          
  5 264 Keira Jones Temple Moor  2.49.65          
  6 118 Megan Twigger Guiseley 2.51.18          
  7 43 Leah Greaves Co-Op Academy 2.56.04          
  8 85 Issy Moran GSAL 3.00.62          
  9 152 Jess Lyon-Wilson  Prince Henrys 3.12.10          
               
  Junior Boys 800m        
  Position Competitor Name School Time        
  1 68 Will Randall Garforth 2.11.88        
  2 89 Dan Davy GSAL 2.31.55        
  3 24 Sam Aspin Cockburn 2.31.73        
  4 120 Dalton Ward Cave Morley 2.34.10        
  5 10 Sam Clancy Benton Park 2.37.76        
  6 17 James Langdon Brigshaw  2.42.41        
  7 184 Reuben Williams  Roundhay 2.57.46        
  8 25 Charlie Green Cockburn 3.08.99        
                 
  Intermediate Boys 800m          
  Position Competitor Name School Time          
  1 186 Eddie Hunter Roundhay 2.04.73          
  2 99 Sam Ackerman GSAL 2.08.04          
  3 176 Tom Cooper  Roundhay 2.14.01          
                 
                 
  Junior Girls 1500m          
  Position Competitor Name School Time          
  1 101 Eve Jones  GSAL 5.19.35          
  2 64 Kira Thompson Garforth 5.25.89          
  3 174 Katie Hill Roundhay 5.41.58          
  4 19 Emily Driscoll  Cardinal Heenan 5.41.88          
  5 18 Ceara Sexton Cardinal Heenan 5.44.54          
  6 230 Millie Beck St Marys  5.52.70          
  7 112 Robyn Anderson Guiseley 6.08.10          
  8 65 Elenor Wynn Garforth 6.17.81          
  9 149 Kate Robinson Prince Henrys 6.23.28          
  10 63 Isla Ricketts Garforth 6.29.08          
                 
  Junior Boys 1500          
  Position Competitor Name School Time          
  1 274 Daniel Linstrum  Wetherby No Time Given          
  2 1 Joseph Carr Abbey Grange  No Time Given          
  3 55 Dexter Birch Garforth No Time Given          
                 
  Intermediate Girls 1500m          
  Position Competitor Name School Time          
  1 111 Poppy Anderson Guiseley 5.36.57          
                 
  Intermediate Boys 1500m          
  Position Competitor Name School Time          
  1 180 George Sutcliffe Roundhay No Time Given          
                 
  Intermediate Girls 3000m          
  Position Competitor Name School Time          
  1 226 Catherine Westhead St Marys  11.48.75          
                 
  Intermediate Boys 3000m          
  Position Competitor Name School Time          
  1 74 Tommy Dawson Garforth 9.47.86          
  2 71 Harvey Norden Garforth 9.49.86